O autorce

Jmenuji se Karolína Soukupová, bydlím v Rakovníku (a přes týden v Praze), studuji magisterský obor Mediální studia a miluju filmy. V kině bych mohla klidně i spát (když by mi někdo zaplatil permanentku zahrnující neomezený přísun nachos se sýrovou omáčkou), filmy jsou mým nejoblíbenějším konverzačním tématem a vlastně o nich taky ráda píšu.

Ve 14 letech jsem objevila kouzlo Česko-Slovenské filmové databáze a začala jsem pravidelně hodnotit a komentovat zhlédnuté snímky a seriály. V roce 2015 jsem příležitostně publikovala pro filmserver.cz

Oblíbený žánr vyloženě nemám, vyhledávám komedie, thrillery, slaďáky i animované pohádky. Jsem velkou fanynkou Ryana Goslinga, Toma Hardyho, Michaela Fassbendera, Rachel McAdams nebo Natalie Portman. Nikdy mě nezklamal Christopher Nolan, Quentin Tarantino a Peter Jackson. A můj nejoblíbenější film? Určitě nemůžu vybrat pouze jeden. Nazpaměť odvyprávím každou scénu Forresta Gumpa, Lásky nebeské, Pelíšků a pohádky S čerty nejsou žerty. Vždycky se ráda podívám na Shawshank, Pretty Woman a na disneyovky z 90. let (Tarzan asi vítězí). I podvacáté brečím u Armageddonu, u několika dílů Harryho Pottera a u závěrečné epizody Přátel. Nejsem rozhodně žádný erudovaný kritik, ale moc by se mi líbilo se v tomhle odvětví profesně uchytit. Třeba bude tenhle blog dobrým odrazovým můstkem :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat